Nauč saAUTOCAD

AutoCAD - základy

loc Bratislava - Staré mesto

Základný kurz AutoCAD sa venuje úvodu do CAD programov, začiatkom technického kreslenia a úpravám technickej dokumentácie. Je vhodný pre začiatočníkov so žiadnymi, alebo len malými skúsenosťami s CAD výkresovou dokumentáciou.

loc
Termín kurzu
Začiatok: 11.02.2017
Ukončenie: 12.02.2017
loc
Konanie kurzu
Sobota a Nedeľa
09:00-13:00
loc
Cena kurzu
99 EUR

Popis kurzu

1. deň

Základný kurz AutoCAD I sa venuje úvodu do CAD programov, začiatkom technického kreslenia a úpravám technickej dokumentácie. Je vhodný pre začiatočníkov. Cieľom kurzu je pochopiť základné a najviac používané nástroje v programe AutoCAD - kreslenie geometrických tvarov a modifikačné nástroje. Po absolvovaní kurz by mal uchádzač vedieť kresliť základné technické výkresy.

2. deň

Kurz je vhodný pre uplných začiatočníkov, ako aj pre tých, ktorý AutoCAD sporadicky používajú a chcú detailnejšie poznať jeho funkcie. Hlavnou náplňou kurzu AutoCAD 2 je práca s hladinami, vykreslovanie na tlač, nastavovanie výkresov, základné kótovanie. Poznatky z kurzov AutoCAD I a II vytvárajú predpoklad pre samostatné narábanie s technickou dokumentáciou. Inak povedané, prvé dva kurzy vás naučia všetko to, čo potrebujete vedieť pri takmer každom technickom výkrese.

Predpoklady:

Na kurze sa naučíš

1.deň
  • na akom princípe spočíva CAD technické kreslenie
  • aké sú alternatívne CADové programy na kreslenie
  • kreslenie základných geometrických prvkov v programe AutoCAD
  • modifikačné nástroje programu AutoCAD
  • výstupom kurzu je získanie základných znalostí technického kreslenia
2.deň
  • ako pracovať s hladinami
  • ako nastaviť výkresy na tlač
  • základné kótovanie
  • uchopovanie a trasovanie

Miesto konania

Cukrová 14
811 08 Bratislava
+421908481523
info@goodjob.sk

Peter Horák

Architect

Venuje sa 2D vektorovej aj rastrovej grafike a 3D modelovaniu a vizualizovaniu. Učí programy AutoCAD, Sketchup, 3ds Max, Vray, Photoshop aj na Fakulte Architektúry STU, kde zároveň pôsobí ako interný doktorand. Od roku 2008 aktívne používa programy na vytváranie technickej dokumentácie a 3D vizualizácií, či už na fakultných projektoch alebo priamo v praxi. Jeho skúsenosti podporil aj semestrálny pobyt na Newcastle University vo veľkej Británii. Od roku 2010 aktívne spolupracuje s rôznymi architektonickými ateliérmi a vizualizačnými štúdiami. Lektoringu grafických programov sa intenzívne venuje od roku 2014. Princípom jeho kurzov je podať veci hravou formou a tak, aby učastníci kurzov nadobudnuté vedemosti dokázali ihneď aplikovať v praxi.

Hodnotenia lektora

Petra Matyšáková

študentka priestorového plánovania a manažmentu STU

Lektor mal od začiatku kurzu priateľský prístup, bol ochotný kedykoľvek počas hodiny pomôcť. Kurz viedol odborne, s dobrou následnosťou výučby jednotlivých nástrojov. Svoje získané schopnosti z kurzu som bola schopná ihneď využiť vo svojej problematike. Kurz s týmto lektorom by som určite odporúčala.

Ing. arch. Leona Ivanová, Ing. arch. Erik Vajgel

architekttonické štúdio LEarchitects

Prístup lektora hodnotíme pozitívne, vzhľadom na individuálny prístup a získané vedomosti, ktoré sme vedeli následne aplikovať do svojej práce.

Katarína Martinčeková

Lektor vysvetľuje pútavo a zároveň jednoducho, hravou formou, takže si informácie pamätáte priamo z hodiny a rozhodne pri ňom nezaspíte. Má individuálny prístup k potrebám študenta. Nadobudnuté znalosti som už po prvých hodinách aplikovala v rámci svojich projektov.

Na tomto kurze máme k dispozícii ešte 3 voľné miesta.
logo

Prihlás sa na odber nášho newslettera a dostávaj informácie o nových kurzoch, workshopoch a pracovných príležitostiach priamo na e-mail.

Relevantné novinky najviac 2x mesačne. Žiadny spam. Sľubujeme.